Lustry do ložnice

Ložnice je místo, kam chodíte po dlouhém dni složit hlavu, ráno se zde převlékáte, vykonáváte tu minimum činností oproti ostatním místnostem v domě. Na základě těchto skutečností by tedy logicky v ložnici postačila jenom holá žárovka, která dodá nutné světlo a hotovo, ne?

I v ložnici by měla panovat jistá kultura, a proto i svítidlo v této místnosti by mělo vykazovat jisté znaky stylovosti. Lustr do ložnice nemusí být nijak složitý ani honosný, faktem stále zůstává, že vaše návštěvy ho tu obdivovat nebudou a vy si ho po dlouhém pracovním dni asi také nebudete příliš prohlížet. Proto se právě pro tento prostor hodí pravidlo, že v jednoduchosti je krása.

Lustr do ložnice může být plochý, nevyčnívající do prostoru nebo může být v podobě koule či jiného útvaru. Důležité je, aby zapadl do celkového rázu místnosti a nevybočoval z něho, protože v ložnici by měla panovat harmonická atmosféra, jež vás nebude vyrušovat ze spánku, ať už vědomě nebo podvědomě. Klidný a hluboký spánek znamená kvalitní spánek a ten potřebujeme pro zdraví všichni.

Jaký lustr do ložnice

Z praktického hlediska je lepší volit lustr do ložnice rozložitější, rozdělený na více menších světelných zdrojů. V podstatě to mohou být bodovky či jiná podobná světla, jejichž směr světla lze přizpůsobit potřebám. Pokud ložnici máte zároveň jako šatnu a převlékáte se zde, potom potřebujete jedno světlo namířené ke skříni. Přitom by ale světlo mělo dostatečně dopadat na postel, abyste si například při čtení nebo textování nekazili oči.

Kromě lustru o více světelných zdrojích je také možností si do ložnice pořídit rovnou dva lustry, které se budou vzájemně doplňovat, a každý bude vykonávat svou povinnost. Lustr do ložnice nemusí oplývat kreativitou, ale na druhou stranu funkční jednoduchost si nechte pro lustr do komory nebo technické místnosti. Lustr do ložnice by měl příjemně doplnit interiér a přitom neopomíjet ani praktický fakt věci.